Drogeria co możemy w niej kupić?

2020-09-25

Dziś każdy sklep oferuje nam już kosmetyki naturalne. Z tymi sytuacja wygląda podobnie jak w przemyśle spożywczym. Nikt nikogo nie zmusza do przestawienia się na naturalną żywność, ale zalety tego rozwiązania zostały udowodnione i podkreślone przez czołowych dietetyków.

Jakie rodzaje kosmetyków znajdziemy w drogerii?

Drogeria to miejsce w którym każdy klient może samodzielnie wybrać odpowiedni rodzaj kosmetyków. My z kolei możemy opowiedzieć o cechach obu. W kosmetykach syntetycznych często stosuje się szereg składników niebezpiecznych dla życia ludzkiego. Należą do nich rtęć, dioksan, polietylen, siarczan amonu, alkohol izopropylowy i inne. Ciągłe używanie kosmetyków syntetycznych stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumenta. Opisane powyżej składniki dostają się do organizmu przez skórę i stopniowo się kumulują. Początkowo ich działanie jest niedostrzegalne, ale stopniowo toksyny zaczynają rozprzestrzeniać się po całym organizmie, uszkadzając narządy wewnętrzne. Niewiele osób wie o tym ukrytym działaniu kosmetyków syntetycznych.

Negatywny wpływ kosmetyków syntetycznych

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo substancjom, które są często używane jako składniki. Glikol propylenowy jest związkiem produktów ropopochodnych. Może powodować alergie, a w szczególnie niebezpiecznych przypadkach egzemę. Chlorek stearalkonu - powszechnie stosowany w odżywkach i kremach do włosów. Toksyczna substancja uczulająca. Aby nadać produktowi wygląd, stosuje się barwniki syntetyczne. Można je rozpoznać po oznaczeniach D&C. Aromaty syntetyczne - zawierają ponad 200 składników, których producenci nie zgłaszają, wolą ograniczać się do słowa „smak”. W niektórych przypadkach zapachy mogą powodować alergie, zawroty głowy, kaszel, nudności i przebarwienia. Kopolimery winylopirolidonu i octanu winylu to związki ropopochodne. Przeciwwskazane u osób z wrażliwymi płucami. Siarczan Lauretha - stosowany w szamponach jako składnik myjący i pieniący. Jego główną cechą jest taniość, stąd popularność. Siarczany Lauretha powodują reakcje alergiczne, łuszczenie się i podrażnienie skóry głowy. Jako emulgatory stosuje się dietolaminę i trietolaminę. Powoduje alergie, wysuszenie włosów i skóry. W połączeniu z azotanami tworzą czynniki rakotwórcze. Parabeny służą do wydłużenia okresu przydatności do spożycia żywności. Substancje te mogą powodować wysypki i alergie. Etyloparabeny są wchłaniane przez skórę i gromadzą się w organizmie.

Naturalne kosmetyki i ich zalety - Drogeria

Skuteczność stosowanych kosmetyków zależy bezpośrednio od zawartości substancji aktywnych. Ten wskaźnik w kosmetykach syntetycznych jest dość niski - tylko 5%. W kosmetykach profesjonalnych poziom substancji aktywnych wynosi 70-80%. Jednocześnie w kosmetykach naturalnych liczba ta jest bliska 100%. Kolejnym pozytywnym punktem odrzucenia syntetyków jest czas trwania uzyskanego efektu. Sztuczne kosmetyki dają szybkie efekty, ale nie trwają długo. Kosmetyki naturalne zapewniają dłuższy czas trwania tego efektu, ze względu na udział w przemianie materii. Dzięki aktywnym składnikom i kompleksowemu działaniu na skórę kosmetyki naturalne są uznawane za jeden z najlepszych remediów na walkę ze zmianami związanymi z wiekiem. Do tego dochodzą korzyści takie jak ekologiczne opakowanie wykonane z biodegradowalnego materiału. Producenci kosmetyków naturalnych nie testują swoich produktów na zwierzętach.