Jak wybrać perfumy damskie?

2021-06-22

Szukasz idealnych damskich perfum? Zastanawiasz się nad tym, jakie perfumy damskie wybrać, by nikt nie mógł przejść obok Ciebie obojętnie? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty stworzyliśmy ten krótki tekst, z którego dowiesz się, czym warto się kierować podczas wyboru zapachu dla kobiet.

Czym warto kierować się podczas wyboru perfum damskich?

Zapach to jeden z najważniejszych elementów branych pod uwagę podczas tak zwanego pierwszego wrażenia. Perfumy damskie charakteryzują się specyficznymi barwami zapachowymi, o których często trudno jest zapomnieć. To właśnie charakterystyczne perfumy często zapadają nam w pamięć, kojarząc się z konkretną osobą. Jak można się domyślić, wybór idealnie pasujących perfum nie jest łatwym zadaniem, są jednak pewne czynniki, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z takich elementów jest oczywiście skład zapachu. Jeśli zatem lubisz mocne perfumy z charakterystyczną nutą kadzidła, rozważ zapach na bazie drzewa sandałowego lub piżma. Jeżeli natomiast w Twój gust bardziej trafiają delikatne oraz subtelne zapachy, rozwiązaniem dla Ciebie mogą okazać się kwiatowe perfumy damskie. To, co może być bardzo pomocne w trakcie wyboru perfum, to porady od strony specjalisty. Dobrym pomysłem może okazać się pójście do profesjonalnej perfumerii, w której pracownik podpowie Ci, jaki zapach będzie idealnie do Ciebie pasował, a także udostępni możliwość mieszania perfum. W ostatnich latach bardzo popularne stały się różnego rodzaju rozlewnie perfum, w których możesz nie tylko kupić gotowe perfumy w takiej ilości, jaka Ci odpowiada, ale także zmieszać ulubione zapachy, by uzyskać perfumy idealne. Częstym błędem popełnianym podczas zakupu perfum damskich jest kupowanie danego zapachu ze względu na estetyczny flakonik. Choć opakowanie bez wątpienia przyciąga wzrok, należy zdawać sobie sprawę z tego, że ładnie wykonany flakon nie ma nic wspólnego z zapachem, który się w nim znajduje. Kolejną istotną zasadą, o której należy pamiętać, jest to, że każde perfumy są w stanie zupełnie inaczej pachnieć na różnych osobach. Właśnie z tego względu perfumy warto testować w zagięciu łokcia lub na nadgarstku, ponieważ zapach z papierka może się drastycznie różnić od zapachu, który będzie znajdował się na Twoim ciele. Więcej porad, które ułatwią dobór perfum damskich znajdziesz na freshmate.pl/perfumy-damskie-dowiedz-sie-o-nich-jeszcze-wiecej/.

O czym świadczą oznaczenia znajdujące się na perfumach?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że perfumy nie zawsze są w rzeczywistości perfumami. Jak to możliwe? Otóż perfumy damskie, jak i męskie to ogólna nazwa umowna, którą stosuje się na wszystkie zapachy. Obecnie wyróżnia się prawdziwie perfumy, wodę perfumowaną oraz wodę toaletową. Czym różnią się od siebie te poszczególne zapachy? Cóż przede wszystkim należy jasno zaznaczyć, że perfumy są prawdziwą rzadkością na rynku. Ich stężenie olejków zapachowych wynosi od 20% do około 40%, a alkohol, w którym są one rozpuszczone ma nawet 96%. Prawdziwe perfumy niestety potrafią być naprawdę bardzo drogie, a ich dostępność jest ograniczona. Jeśli zależy Ci na perfumach, postaw na oryginalne marki luksusowe lub niszowe perfumerie. Kolejną kategorią jest woda perfumowana, która charakteryzuje się tym, że posiada od 10% do 15% stężenia olejków zapachowych, rozpuszczonych w 90% alkoholu. Woda perfumowana jest zdecydowanie najczęściej wybieraną opcją. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj zapachów jest zdecydowanie lepiej dostępny (można go kupić w niemal każdej drogerii oraz rozlewni perfum), a jego jakość często idzie w parze z ceną. Ostatnią opcją w tym zestawieniu jest tak zwana woda toaletowa, która w składzie ma od 5% do 10% stężenia olejków zapachowych w 60-85% alkoholu.